en
 

Mordercze przypadki babci Adeli

Dębicz, Kuropaczewski, Orliński oraz Mariusz Szczygieł i Jiří Kamen w muzyczno-literackim wieczorze „Mordercze przypadki babci Adeli”

Bilety w sprzedaży

Archiwalne

Powrót

Mordercze przypadki babci Adeli

Bilety w sprzedaży od 8 maja (sobota) od godz. 13:00.

Zapraszamy na nonsensowny wieczór pt. Mordercze przypadki babci Adeli. W spotkaniu literatury i muzyki, prowadzonym przez znanego reportera i czechofila Mariusza Szczygła wystąpi pisarz z Pragi Jiří Kamen, autor wydanej niedawno książki „Świece w pogańskim gaju. Opowiadania, horrory, etiudy” (wyd. Dowody na Istnienie). Przedstawią je aktorki Teatru Studio. Ponieważ jedną z bohaterek tych opowiadań jest babcia Adela, która z dumą opowiada, jak uśmierciła swoich mężów, dwaj instrumentaliści – pianista i kompozytor Aleksander Dębicz oraz gitarzysta Łukasz Kuropaczewski zagrają utwór, skomponowany przez Aleksandra Dębicza specjalnie na ten wieczór do tego właśnie opowiadania. Po czym przedstawią kompozycje ze swojej najnowszej płyty pod tytułem… „Adela”. W niektórych jako wokalista wystąpi Jakub Józef Orliński, który swoim kontratenorem podbija światowe sceny operowe.

Wieczór z dwiema Adelami – literacką i muzyczną – dostarczy Państwu porcji nonsensu i pogody ducha.

Fragmenty książki „Świece w pogańskim gaju. Opowiadania, horrory, etiudy” Jiříego Kamena w tłumaczeniu Elżbiety Zimnej przeczytają aktorki Studio: Dominika Biernat i Ewelina Żak.

 

Twórcy

Prowadzenie (czechofil polski)

Mariusz Szczygieł

fortepian

Aleksander Dębicz

gitara

Łukasz Kuropaczewski

kontratenor

Jakub Józef Orliński

pisarz czeski (gość)

Jiří Kamen

tłumaczka książki (gość)

Elżbieta Zimna

Partner spektaklu

 

KASA BILETOWA

 

pn-pt czynna w godz: 11.00–19.00
sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00

 

poza powyższymi godzinami czynna:
– na godzinę przed spektaklem / wydarzeniem
– do rozpoczęcia spektaklu / wydarzenia

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę