Piękny początek

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co dzieje się poza kadrem, gdy w filmie zbliża się katastrofa? „Piękny początek” to niezwykła produkcja, która przygląda się temu, co mogłoby być, gdyby ikonicznym postaciom filmowym przyjrzeć się bliżej, niż pozwala na to hollywoodzka kamera. Poznaj historie miłości, heroizmu oraz tajemnice, które ujawniają się w najmroczniejszych chwilach. Czy jesteś gotowy na przełamanie konwencji i odkrycie nowego piękna w katastrofie?

O czym myśli kobieta, która choć widzi zbliżające się tornado, nie ucieka? Co widzi dziewczyna stojąca na skraju poręczy „niezatapialnego” statku? Czemu właśnie to ten mężczyzna został wybrany, by uratować świat? I czy kiedy przyłoży wiertło do asteroidy, poleci mu choć jedna łza?

Twórcy spektaklu przyglądają się wątkom z filmów takich jak „Armageddon”, „Titanic” „Twister” i „Interstellar”, które napędzają narracje katastroficzne. Filmy te wykorzystują suspens przed wydarzeniem, by opowiedzieć historie romansów, mezaliansów i bohaterstwa. „Piękny początek” to próba powołania obrazów niemożliwych i rozbijających stare konwencje, inspirowanych scenami, które mogły się wydarzyć poza kadrem i bez świadków. Fantazje i konfabulacje na temat tego, czego nie możemy zobaczyć przed końcem, pozwolą docenić twórczy potencjał katastrofy. To właśnie ona, rozumiana jako przewrót, może dać nowy, piękny początek.

Twórczynie i twórcy

REŻYSERIA

Rob Wasiewicz

DRAMATURGIA

Daria Sobik

SCENOGRAFIA

Marta Szypulska

KOSTIUMY

Tomasz Armada

MUZYKA

Lubomir Grzelak

REŻYSERIA ŚWIATEŁ

Jan Zajączkowski

VIDEO

Paweł Banaszczyk

Kierowniczka produkcji

Ewa Grzebyk

Inspicjentka

Zuzanna Prusińska

Obsada

Jupiter

Edmund Krempiński

Maja Pankiewicz

Marcin Pempuś

Monika Świtaj

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna na godzinę przed spektaklem oraz
dyżur telefoniczny w godz: 12.00–18.00

 

sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 505 106 891
bilety@teatrstudio.pl

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę