Soniczne Portale: Odyseja subwooferowa

Archiwalne

Powrót
fot. Nellie de Boer

Soniczne Portale: Odyseja subwooferowa

W Sonicznych Portalach twórca – Ciro Goudsmit –  łączy swoje badania nad oscylatorami niskich częstotliwości z myśleniem (afro)futurystycznym. Eksploruje możliwości zakrzywiania „rzeczywistości” i tworzenia nowych, alternatywnych, w których nie wydarzyła się kolonizacja. Inspiruje się twórcami muzyki, takimi jak Sun-Ra, Lee Scratch Perry, Gabber Modus Operandi, Drexciya oraz miejscem, zwanym kosmosem. Wraz z grupą intergalaktycznych istot Ciro tworzy krajobrazy dźwiękowe, w których można poczuć drżenie całego ciała. Wykorzystując badania nad ruchem, głośniki typu subwoofer, bass shaker, vocoderów i instrumentów własnego projektu dąży do otwarcia najróżniejszych portali – przejść do alternatywnych światów. Nie z potrzeby mozolnego tworzenia kolejnej utopii, ale z potrzeby posiadania innych możliwości. Spektakl stworzony przez Ciro Goudsmita jest kontynuacją nurtu STUDIO teatrgalerii, w którym młodzi artyści łącząc różnorodne formy i gatunki sztuki, w tym wypadku instalację dźwiękową, taniec i wideo, poszukują nowych środków wyrazu oraz używają ich jako nośnik współczesnej, krytycznej refleksji nad światem.

Ciro Monoarfa Goudsmit to artysta zafascynowany wibracjami. Wykorzystuje badania nad ruchem, niskie częstotliwości, pracę głosu, shakery basowe i rytm. Używa ciała jako pierwszego źródła treści odnajdując historie ukryte pomiędzy mięśniami, próbując zdecentralizować skolonizowany mózg. W swojej twórczości i poszukiwaniach wykorzystuje azjatyckie i afrykańskie rytmy oraz skale w muzyce.  Z zamiłowania do powolnych konwersji wiary lubi mieszać swoje zainteresowania z przestrzenią performatywną, gdzie klub, rytuał, teatr i instalacja spotykają się w blenderze, tworząc mixtape krajobrazowy prosto z trzewi.

ZMIANA TERAZ! (CHANGE NOW!) to międzynarodowy program edukacyjny, którego liderem jest Akademia Teatralna w Warszawie. Celem jest opracowanie nowych propozycji kształcenia i praktyk teatralnych opartych na zasadach demokratycznych, podmiotowych i zespołowych (niekiedy odległych od tradycyjnego modelu nauczania), odpowiadających na dynamiczne przekształcenia społeczne i zmieniające się warunki pracy w kulturze, uwzględniających przeobrażenia, które zachodzą w środowisku teatralnym po pandemii.
Istotnym elementem programu jest realizacja spektakli młodych twórców, powstałych we współpracy z renomowanymi warszawskimi teatrami, bazująca na efekcie synergii: wymianie dobrych praktyk i wzajemnym uczeniu się.

www.changenow.at.edu.pl

Instalacja stanowi część projektu „Zmiana-Teraz!” sfinansowanego z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Instalacja odzwierciedla jedynie stanowisko jego autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.

 

Podziękowania dla Firmy VISATION POLSKA
za pomoc w realizacji spektaklu:

 

Twórczynie i Twórcy

Mistrz dźwięku

Rachwill Breidel

Surfer wibracji

Ciro Monoarfa Goudsmit

Projektantka Magicznej Tkaniny

Floor van Hellmond

Konsultacje

Paula Montecinos Oliva, Geo Wyex, Joy Mariama Smith

Obsada

Kofi Ayno Yeji Boanyah (Cudowność)

La Uyi Ihassee (Majestat)

Agnė Auželytė (Niesamowitość)

 

KASA BILETOWA

 

Uwaga!
w dniach 19, 20, 21 czerwca (śr-pt)
brak dyżuru telefonicznego.

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę