Sport

PATRYK GORZKIEWICZ (PL)

23. CIAŁO/UMYSŁ | MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI TAŃCA I PERFORMANSU

C/U 2024

Powrót
fot. Nikola Makowska

Sport

Między tańcem usportowionym a sportem utanecznionym.

Punktem wyjścia dla Sportu było włączenie breakingu (inaczej: breakdance) do programu igrzysk olimpijskich 2024. Decyzja spotkała się ze skrajnymi reakcjami tancerzy. Jedni zobaczyli w tym nowe możliwości, także zarobkowe, inni – zagrożenie dla formy sztuki, którą uprawiają. W spektaklu trzynastu wykonawców konfrontuje się z różnymi dyscyplinami sportu i pokazuje taniec jako jedną z najbardziej wymagających i uniwersalnych fizycznie dziedzin aktywności ruchowej. W groteskowych scenach taniec usportowiony i sport utaneczniony przeplatają się z refleksją nad ciemnymi stronami sportu oraz dysproporcją między zarobkami sportowców i tancerzy. Twórcy stawiają podstawowe pytanie: Czy taniec to sport?

 

Patryk Gorzkiewicz (1994) – tancerz, choreograf freelancer. Jeden z czołowych tancerzy polskiej sceny hip hopowej. Kreując własny język ruchowy, poszukuje wspólnych płaszczyzn dla tańca współczesnego i technik ulicznych.

Z wykształcenia tancerz choreoterapeuta – absolwent AWF w Poznaniu na kierunku taniec w kulturze fizycznej, gdzie obecnie też wykłada. Regularnie prowadzi warsztaty w różnych miejscach m.in. w jednej z najlepszych szkół stylu ulicznego w Polsce  – Point Dance Studio.      Uczy zarówno techniki autorskiej, street dance’u, jak i tańca współczesnego. Jako tancerz występuje na scenach tanecznych i teatralnych. Ma na koncie liczne osiągnięcia: zwycięstwo w kategorii Hip-Hop 1vs1: Red Bull BC One Cypher Poland, Tancbuda Challenge, Groove Contest, SDK Poland i wiele innych. Jego spektakl Connected/Disconnected      zakwalifikował się na Polską Platformę Tańca 2024. Na C/U artysta pokazuje swoje prace po raz pierwszy.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami prowadzone przez Annę Sańczuk.

Po spotkaniu zapraszamy na warsztaty z widzami prowadzone przez zespół.

Partner: Point Dance Studio


23. Ciało/Umysł
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu
11-13 października 2024, Warszawa, STUDIO teatrgaleria

Dyrektor artystyczna: Edyta Kozak
Dyrektor zarządzająca: Anna Szaniawska
Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, NATIONALES PERFORMANCE NETZ Gastspielförderung Tanz International finansowany przez Komisarza Rządu Federalnego Niemiec ds. Kultury i Mediów, Goethe-Institut, Instytut Francuski w Polsce

www.cialoumysl.pl

Twórczynie i Twórcy

Reżyseria

Patryk Gorzkiewicz

Choreografia

Patryk Gorzkiewicz oraz performerzy

Performerzy

Alicja Lis, Aneta Przepióra, Julia Sawicz, Magdalena Nowak, Maja Kowalska, Zuzanna Kozak, Zuzanna Rydz, Adam Chadyniak, Jakub Tomaszewski, Jędrzej Indebski, Miłosz Kołosowski, Szymon Chojnacki, Tytus Zgoła

Muzyka

Patryk Gorzkiewicz oraz kolaż

Producent

Patryk Gorzkiewicz

 

KASA BILETOWA

 

Od 1 lipca do 18 lipca kasa nieczynna.
Od 19 lipca do 16 sierpnia kasa nieczynna i brak dyżuru telefonicznego.

 

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00
telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

w weekend: sobota—niedziela
kasa nieczynna, brak dyżuru telefonicznego

 

 

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę