Jubileusz Zbigniewa Zamachowskiego

40-lecie pracy artystycznej

wstęp z zaproszeniami

Archiwalne

Powrót
Usta milczą, dusza śpiewa, reż. Jerzy Grzegorzewski, 1988, fot. Wojciech Plewiński

Jubileusz Zbigniewa Zamachowskiego

Zbigniew Zamachowski ceniony aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza („Pułkownik Kwiatkowski”, „Zawrócony”), Krzysztofa Kieślowskiego („Dekalog 10”, „Trzy kolory: Biały”) oraz Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hassa, Jacka Bromskiego i Filipa Bajona.  Na wielkim ekranie debiutował w 1981 r. w „Wielkiej majówce” Krzysztofa Rogulskiego, gdzie wystąpił jako amator we wspaniałej roli Ryśka. Po tym filmie Zbigniew Zamachowski zdecydował, że będzie zdawał do szkoły filmowej. Od tego momentu mija właśnie 40 lat. W tym roku jubileusz pracy artystycznej zbiega się z 60 tymi urodzinami Artysty. Z tej okazji 16 października, na deskach Teatru Studio w Warszawie, odbędzie się uroczysty wieczór, podczas którego przyjaciele i twórcy ze środowiska zarówno filmowego jak i estradowego spotkają się na jednej scenie w przygotowanym specjalne dla Zbigniewa Zamachowskiego programie. Reżyserami tego wydarzenia są Dariusz Goczał (reżyser, producent telewizyjny), Bogdan Waszkiewicz (producent eventów) oraz znany wszystkim Artur Andrus. Spotkanie w swym założeniu ma formę benefisu, przykładem podobnych wieczorów przygotowanych przez Krzysztofa Jasińskiego. Jubilat, wraz z zaproszoną publicznością, będzie miał okazję do wysłuchania utworów, anegdot i wspomnień z czasów jego artystycznej drogi. Za oprawę muzyczną odpowiada wieloletni akompaniator Zbigniewa Zamachowskiego, Roman Hudaszek. Jesteśmy  przekonani, że ten wieczór będzie wzruszającą podróżą, zabarwioną wieloma  akcentami  humorystycznymi,  wypełnioną znanymi melodiami, tekstami najlepszych tekściarzy i  poetów, wykonaniami cenionych artystów. Wszystko podane w lekkiej  i zabawnej  formie, przywołującej najlepsze tradycje benefisów Artystów.

Organizatorem wydarzenia jest: „Big Classic Waszkiewicz Spółka Jawna” we współpracy z „Re-Actor Agencją Aktorską” Dagmary Marjańskiej oraz Teatrem Studio w Warszawie.

Wstęp z zaproszeniami, teatr nie prowadzi sprzedaży biletów.

 

 

 

KASA BILETOWA

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

 

18 maja 2024 NOC MUZEÓW
20:00-24:00 (wstęp wolny)

19 maja czynna do godz. 17:00
30 maja nieczynna (Boże Ciało)

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę