en
 

Zespół

Powrót

Roman Osadnik

Dyrektor teatru

 

Manager kultury z trzydziestoletnim doświadczeniem. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, Podyplomowych Studiów Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, podyplomowych studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w zakresie prawa autorskiego, wydawniczego i prasowego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej w zakresie zarządzania projektami.

 

Od lat pracuje w instytucjach kultury na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych, m.in. w Operze Śląskiej w Bytomiu, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (gdzie zainicjował i zorganizował m.in. spektakle popołudniowe, cykliczne wakacyjne przeglądy przedstawień oraz stałą współpracę wymiany z czołowymi scenami stolicy). Od września 2005 r. do lipca 2011 r. był dyrektorem Teatru Polonia w Warszawie (w latach 2010-2011 także Och-teatru w Warszawie). W 2010 roku otrzymał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji za zaangażowanie w budowę Teatru Polonia.

 

Dyrekcję STUDIO objął w lipcu 2011 roku. Od tamtej pory formuła działania STUDIO została poszerzona m. in. o The Met: Live In HD, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Kulturę bez Barier i Scenę Tańca Studio. Pod jego kierunkiem zrealizowano ponad siedemdziesiąt nowych produkcji teatralnych, zainicjował oraz wyprodukował wiele specjalnych wydarzeń artystycznych wpisujących się na stałe w kulturalny krajobraz stolicy, między innymi projekt Plac Defilad (Wdecha 2014 w kategorii Wydarzenie Roku  – nagroda kulturalna „Gazety Co Jest Grane”). Był również pomysłodawcą i producentem plenerowej inscenizacji opery „Madama Butterfly” (2019) w kolaboracji z zespołami Filharmonii Narodowej i Orkiestry Sinfonia Varsovia dla pięciotysięcznej widowni zgromadzonej przed warszawskim Pałacem Kultury i Nauki.

Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna w godz: 11.00–19.00
sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00

 

poza powyższymi godzinami czynna:
– na godzinę przed spektaklem / wydarzeniem
– do rozpoczęcia spektaklu / wydarzenia

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę