Generation After 8. Showcase. Truth or Dare!
Organizowany przez Nowy Teatr od 2017 roku Generation After. Showcase prezentuje najnowsze zjawiska polskiej sceny teatralnej i choreograficznej przedstawicielom i programatorom najważniejszych światowych festiwali i instytucji teatralnych. Tegoroczna ósma edycja przeglądu odbędzie się 5-7 września 2024 roku.
W programie ósmej edycji Generation After. Showcase znalazł się spektakl „Anonimowi performerzy ” wg koncepcji choreograficznej Ramony Nagabczyńskiej, gdzie na spotkaniu anonimowej grupy terapeutycznej performerzy i performerki opowiadają swoje intymne historie i dzielą zwierzeniami o tym, jak daleko są w stanie się posunąć, by zostać zauważonymi i oglądanymi.
Poza tym w programie: „Threesome/Trzy” w choreografii i wykonaniu Wojciecha Grudzińskiego, „Gadający samochód” w reżyserii Agnieszki Polskiej, „Rzeźbiary” Weroniki Pelczyńskiej i Magdy Fejdasz Muzeum Narodowego w Warszawie, „Ich heisse Frau Troffea” Sergeya Shabohina i Igora Shugaleeva Nowego Teatru, zrealizowany przez poznańskie Centrum Kultury „Zamek”, „Signing/Singing” Daniela Kotowskiego, „Zbombardowani” Sary Kane w reż. Ewy Platt z Akademii Teatralnej w Warszawie, Lesbian Sunset” Teraz Poliż, kończąca miniony sezon teatralny premiera TR Warszawa „Za dużo wszystkiego” w reż. Michała Buszewicza. Komuna Warszawa zaprezentuje trzy swoje spektakle: „Rapeflower” Hany Umedy, „Glory game” Dominika Więcka oraz najnowszy spektakl Mirosława Bałki i Katarzyny Krakowiak-Bałki „Heidegeer?Denaturat”.
W programie wydarzeń towarzyszących znalazły się spektakle: „Polowanie na osy. Historia na śmierć i życie” w reż. Natalii Korczakowskiej na podstawie książki Wojciecha Tochmana ze STUDIO, „Człowiek z papieru. Antyopera na kredyt” Jakuba Skrzywanka z Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, „Kiedy stopnieje śnieg” Katarzyny Minkowskiej z TR Warszawa oraz „Skok wzwyż” Wojtka Rodaka z warszawskiego Teatru Dramatycznego.
Pełny program tegorocznej edycji: https://nowyteatr.org/pl/kalendarz/generation-after-8-showcase.