en
 

PREMIERA

„BOWIE W WARSZAWIE” Z MUZYKĄ NA ŻYWO ZESPOŁU „BŁOTO”

18-30 GRUDNIA

Aktualności

Powrót
fot. Sisi Cecylia

25.11.2021

Trwają próby do spektaklu BOWIE W WARSZAWIE napisanego na zaproszenie STUDIO dramatu Doroty Masłowskiej. Spektakl reżyseruje Marcin Liber. Prapremiera już 18 grudnia.

Twórcy muzyki do spektaklu wystąpią na żywo w spektaklach granych w dniach 18-30 grudnia.
Zespół w składzie: Marek Pędziwiatr – Latarnik (instrumenty klawiszowe / syntezatory), Paweł Stachowiak – Wuja HZG (bas), Marcin Rak – Cancer G (perkusja), Olaf Węgier – Książe Saxonii (saksofon tenorowy).

Tekst Masłowskiej to wielowątkowa opowieść o Warszawie lat 70., wstrząśniętej pogłoskami o grasującym dusicielu. Realia gierkowskiej dekady poznajemy przede wszystkim za pomocą perspektyw mieszkanek odbudowanego z bólu miasta, zatrwożonych sprawą Dusidamka z Mokotowa. Ta zdaje się jednak tylko pretekstem do ukazania ich niewypowiedzianych i niewysłuchanych sekretów, dramatów i traum. Podejmując formę kryminału milicyjnego ze wszystkimi jej absurdami, Masłowska kreśli fantazyjny i barokowy świat „ery atomowej”, pełen incydentów codzienności, przemocy i marzeń. Przez ten peerelowski krajobraz, nasycony niepodrabialnym i żywym językiem autorki, przejdzie pewnego dnia nikt inny jak David Bowie.

 

 

KASA BILETOWA

 

czynna codziennie (pn-nd):
w godzinach 14.00-19.00
(lub do rozpoczęcia spektaklu)

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę