en
 

przemiany

w dniu Edukacji Narodowej pula biletów na spektakle w listopadzie

12, 13, 14.11 w cenie 20 zł

Aktualności

Powrót
fot. Bartek Warzecha

14.10.2021

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji tylko do końca dnia pula biletów na spektakl PRZEMIANY w promocyjnej cenie – 20 zł.
Promocja dotyczy terminów 12, 13 i 14 listopada.
Promocja tylko na bilety zakupione przez stronę internetową.

„Przemiany” – spektakl o dorastaniu dla młodzieży i dorosłych. Michał Borczuch opiera swój nowy spektakl na tytułowych „Przemianach” Owidiusza, aktorskich improwizacjach oraz tekście Joanny Bednarczyk, który powstał we współpracy z młodzieżą zaangażowaną w proces twórczy spektaklu.

Inspirowany „Metamorfozami” Owidiusza, epickim poematem, w którym mity służą rzymskiemu autorowi do snucia opowieści o przemianach, daje młodym aktorom szansę zaprezentowania swojego świata, opowiedzenia o doświadczeniu dorastania. Całość przyjemnie zaskakuje brakiem pretensjonalności, a czasem głębią refleksji, przy czym nie ma się ani poczucia, że ktoś tu udaje, ani że nadmiernie się odsłania.

Aneta Kyzioł, Polityka

Ten spektakl – poza bezdyskusyjnymi walorami artystycznymi – wydał mi się przede wszystkim swojego rodzaju przewodnikiem po etyce czasu dojrzewania, takim vademecum powstałym bez cienia protekcjonalności i jak najbardziej na serio. Wyszło to bardzo fajnie, bo twórcy założyli, że młody człowiek nie tylko ma mózg, ale i nie waha się zeń korzystać bez skrupułów przynależnych wiekowi starszemu.

Rafał Turowski

Przemiany to nie tylko efekt współpracy kilku zespołów teatralnych. To także, a może przede wszystkim, efekt współpracy zawodowych aktorów z nastoletnimi amatorami. Jest to bowiem przedstawieni przygotowane z myślą o młodym widzu, choć najlepiej, gdyby nastolatki wybrały się na nie w towarzystwie rodziców. Może wtedy łatwiej byłoby o porozumienie w domu.

Jarosław Reszka, Express Bydgoski

Teatr Studio zaprosił widza do świata, w którym staroświeckie mądrości dorosłych przestały mieć znaczenie, a młodość, świadoma konsekwencji złych wyborów, miała szansę przemówić szczerze. Gdyby nie było czujnej młodzieży, świeżo usposobionej na dotykanie umysłów dorosłych i wrażliwej na piękno, świat mógłby stać się ponurym widowiskiem bez szansy na przemiany, na których każdemu pokoleniu zawsze zależy.

Magdalena Hierowska, Teatr dla Wszystkich


Spektakl powstał w koprodukcji STUDIO z Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz Festiwalem Mała Boska Komedia w Krakowie i Teatrem Łaźnia Nowa. Proces twórczy poprzedzony był spotkaniami i warsztatami w ramach pracowni Open Studios prowadzonej przez Michała Borczucha i współpracowników.

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna w godz: 11.00–19.00
sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00

 

poza powyższymi godzinami czynna:
– na godzinę przed spektaklem / wydarzeniem
– do rozpoczęcia spektaklu / wydarzenia

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę