PISMO W STUDIO

KTO ZARABIA NA NASZYCH KOMPLEKSACH DOTYCZĄCYCH WYGLĄDU?

3 lipca (środa), godz. 18:00

Aktualności

Powrót

W 2024 roku STUDIO kontynuuje cykl debat PREMIERY PISMA, w formule comiesięcznych spotkań na żywo poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu.

3 lipca (środa), godz. 18.00
STUDIO teatrgaleria, Plac Defilad 1, Warszawa
 obowiązują zapisy tutaj
Redakcja miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” zaprasza na wydarzenie z cyklu Premiera Pisma.

O czym będziemy rozmawiać?

Według raportu z polskiej edycji badania „O poczuciu piękna i pewności siebie wśród dziewcząt” siedem na dziesięć dziewczyn w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat uważa, że kultura wyznacza nierealistyczny kanon piękna, cztery na dziesięć odczuwa zwiększoną presję związaną z wyglądem w mediach społecznościowych, a ponad połowa twierdzi, że wpisywanie się w konkretne standardy urody jest dzisiaj niezbędne do bycia szczęśliwą. Nieszczególnie to więc dziwne, że prawie 80 procent Polek i Polaków przebadanych przez markę Nutridome deklaruje kompleksy na tle wyglądu, a ponad połowa porównuje się z innymi w mediach społecznościowych i przerabia swoje zdjęcia.

Skoro więc większość z nas ma wrażenie, że nie przystaje do tak zwanego kanonu piękna, być może warto przemyśleć, czym właściwie jest ów kanon i skąd się bierze. Wydaje się jednak, że takie ustawienie perspektywy może nie być na rękę tym, którzy zarabiają na naszej ciągłej pogoni za urodową doskonałością. Kto zatem zarabia na naszych kompleksach dotyczących wyglądu? Skąd biorą się nierealne standardy urody? I dlaczego pomimo coraz większej świadomości ich nierealności nasza samoocena związana z wyglądem wciąż jest statystycznie niska? O tym wszystkim porozmawiamy podczas lipcowej Premiery Pisma.

W rozmowie wezmą udział:

Aleksandra Kisiel – pierwsza w Polsce certyfikowana coach ciałoakceptacji, pracująca w nurcie anti-diet, twórczyni treści, feministka. Wspiera kobiety, które chcą się w końcu odwalić od swojego ciała, polubić je i żyć pełnią życia bez czekania „aż schudną”. Na Instagramie znana jako @kisielle.

dr Robert Lauks – dyrektor Katedry Psychologii, Kierownik Laboratorium Neuropsychologii i Użyteczności, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W ramach swojej działalności gospodarczej realizuje badania dot. profili behawioralnych klientów, strategii monetyzacyjnych, badania eyetrackingowe i EEG oraz badania nad zagadnieniami związanymi z projektowaniem systemów informacji, znaków, tożsamości wizualnej i reklamy.

Debatę poprowadzi Zuzanna Kowalczyk, redaktorka prowadząca w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów.


Premiera Pisma to cykl rozmów poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu. Zapraszamy do debaty ekspertów i ekspertki z różnych światów i pokoleń. Spotykamy się co miesiąc w Warszawie, a na magazynpismo.pl udostępniamy transmisję na żywo ze spotkania. Tydzień po każdej debacie publikujemy podcast w kanałach Pisma do słuchania.

Spotkania 2023
5 kwietnia, „Sen o luksusie. Jak się zmieniają wyznaczniki statusu?
10 maja, „Porwania rodzicielskie. Jak się kończy wojna o dziecko?
12 czerwca „Czy uda nam się wyleczyć raka?
5 lipca, „Jak chronić rzeki?
2 sierpnia, „Jak podróżować odpowiedzialnie?
6 września, „Jak nie wpaść w pułapkę psychowashingu?
4 października, „Po co chodzimy na wybory?
6 listopada, „Dlaczego lekarze nie zawsze są sojusznikami kobiet?
5 grudnia, „Jeśli nie związki romantyczne, to co?

Spotkania 2024
10 stycznia, „Czy jesteśmy gotowi na dłuższe życie?
7 lutego, „Dlaczego śmieci to nasz wspólny problem
6 marca, „Jak nie marnować talentów
8 kwietnia „Jak rozwiązać w Polsce problem nierówności ekonomicznych”
6 maja „Czy work-life balance to mit”

5 czerwca „Jak i po co czytać sztukę współczesną”

 

KASA BILETOWA

 

Od 1 lipca do 18 lipca kasa nieczynna.
Od 19 lipca do 16 sierpnia kasa nieczynna i brak dyżuru telefonicznego.

 

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00
telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

w weekend: sobota—niedziela
kasa nieczynna, brak dyżuru telefonicznego

 

 

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę