Urodziny kompozytorów: Schubert

Aktualności

Powrót
grafika: Ola Jasionowska

31 stycznia 2023, godz. 19:00 → BILETY

Koncert w ramach cyklu URODZINY KOMPOZYTORÓW, celebrujący rocznice urodzin wielkich kompozytorów to projekt autorski Marcina Maseckiego, jednego z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków swojego pokolenia i Marcina Markowicza, skrzypka i kompozytora. Marcin Masecki współpracuje z Teatrem Studio i Barem Studio od 2012 roku. Przez ten czas regularnie i konsekwentnie prezentuje muzykę klasyczną w alternatywnym kontekście. Inaczej niż w typowym filharmonicznym wydarzeniu Masecki stwarza świat, w którym kaszlnięcie nie zaburza przebiegu koncertu, można swobodnie wychodzić i wchodzić w trakcie utworu, można popijać sobie herbatkę, można klaskać pomiędzy częściami Sonaty (surowo wzbronione w filharmonii), można wejść spóźnionym, a nawet można ubrać się stosownie do nastroju, bez ryzyka oceniających spojrzeń. Bohaterem styczniowego koncertu w Teatrze STUDIO będzie Franciszek Schubert.

Franciszek Schubert to jeden z naszych ulubionych kompozytorów w ogóle. I zarazem jedna z najsmutniejszych historii w dziejach europejskiej klasyki. Zmarł w wieku 31 lat, schorowany, znany jedynie przez garstkę znajomych, niedoczekawszy się premiery żadnego ze swoich ważniejszych utworów. Napisał mnóstwo pięknej muzyki, głównie do szuflady. Został odkryty dekadę po śmierci przez pierwsze pokolenie romantyków i szybko znalazł się w muzycznym panteonie.

Urodziny rozmaitych twórców celebrujemy w Studio od lat. Z datą Schuberta zawsze było nie po drodze. To ten nie mógł, to tamten nie mógł. W końcu się udało. Zapraszamy was na klasyczną posiadówkę muzyczną z najcudowniejszymi melodiami i najkunsztowniejszymi przetworzeniami naszego wiedeńskiego ulubieńca. W programie m. in. fragmenty z trii fortepianowych, kwartetów smyczkowych, walców, pieśni, impromptu oraz słynnego Kwintetu C-dur.

“Nie ma czegoś takiego jak wesoła muzyka” – F. Schubert

Marcin Masecki – pianino, słowo
Marcin Markowicz – skrzypce
Wojciech Sojka – skrzypce
Wiktoria Dettlaff – altówka
Macieł Młodawski – wiolonczela
Wojciech Bafeltowski – wiolonczela
Anna Lobedan – głos

 

 

KASA BILETOWA

 

Od 1 lipca do 18 lipca kasa nieczynna.
Od 19 lipca do 16 sierpnia kasa nieczynna i brak dyżuru telefonicznego.

 

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00
telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

w weekend: sobota—niedziela
kasa nieczynna, brak dyżuru telefonicznego

 

 

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę