Uwalnianie ciała

warsztat dla kobiet / zapisy: bilety@teatrstudio.pl

24 października 2022 godz 18:00

Aktualności

Powrót

warsztat dla kobiet/ prowadzenie – Marta Ziółek

wstęp:
warsztat – 35 zł
pakiet: warsztat + bilet na spektakl MONSTERA 29 lub 30 października – 50 zł

zapisy: bilety@teatrstudio.pl , +48 22 656 69 41, +48 22 656 69 42 (w godzinach otwarcia kasy)
Prosimy o zabranie luźnego stroju sportowego i maty do ćwiczeń.

Zapraszam na warsztat będący wejściem w świadomy kontakt z własnym kobiecym ciałem przez zarządzanie jego emocjonalną anatomią. Koncentrując się na świadomej pracy z ciałem, oddechem i dotykiem, będziemy odpowiadać na własne potrzeby i kultywować współczucie wobec siebie. Poprzez pracę z przeponą, żebrami, łopatkami, aktywujemy klatkę piersiową, serce i układ oddechowy. Zastanowimy się „jak oddech uwalnia nasze ciała?” i poczujemy odpowiedzi. Następnie otworzymy się na wydawanie dźwięku i wibracje ciała. W warsztacie wykorzystamy również techniki automasażu. Dzięki proponowanej przeze mnie pracy z ciałem, ćwiczenia uważnego bycia w ciele aktywujemy siłę, ciepło, empatię w spotkaniu z emocjami poprzez ruch. Marta Ziółek

MARTA ZIÓŁEK – choreografka, reżyserka, performerka, pedagożka, kołczyni. Absolwentka choreografii w SNDO w Amsterdamie. Odnosząc się do kolektywnych technik cielesnej partycypacji bada emancypacyjną i uzdrawiającą społecznie moc tańca. Prowadzi warsztaty transformacyjne i empowermentowe dla kobiet. Kołczuje kobiety jak świadomie pracować z emocjami przez ruch. Taniec postrzega nie tylko jako przestrzeń indywidualnej manifestacji ciał, ale jako kolektywne działanie, które może stać się narzędziem oporu i zmiany. W swoich choreografiach tworzy hybrydowe formy, przemieszczając się od rebelianckich gestów kultury ulicznej do sztuki wysokiej.
Zajmuje się zagadnieniem autoinscenizacji kobiecego ciała i głosu. Działa w obszarze tańca, filmu i teatru. Autorka m.in. takich spektakli, jak PANIE WŁADZO, TO SĄ TYLKO TAŃCE (razem z Anką Herbut), MONSTERA, TRUCIZNA, Pamela, Zrób siebie, i LARVA.

 

 

KASA BILETOWA

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę