Dalej niż horyzont

Wizje przyszłości w badaniach oraz sztuce

22 kwietnia (sobota) 17:00

Edukacja

Powrót
spektakl THE EMPLOYEES reż. Łukasz Twarkowski / fot. Natalia Kabanow

Dalej niż horyzont.
Wizje przyszłości w badaniach oraz sztuce.

22 kwietnia (sobota) 17:00 / Foyer
przed spektaklem The Employees

Spotkanie z Kacprem Nosarzewskim wokół premiery spektaklu The Employees w reż. Łukasza Twarkowskiego.
Spotkanie poprowadzi dr Karol Wasilewski.

 

Dalej niż horyzont. Co zmienia wszystko? Radykalnie obce, ryzykowne, ale dopuszczalne wizje przyszłości w badaniach oraz sztuce. W toku spotkania omówimy hipotezy dotyczące potencjalnie przełomowych zmian.

  • Czy powszechne przyjęcie odnawialnych źródeł energii i transportu doprowadzi do radykalnego zmniejszenia globalnej emisji dwutlenku węgla i przejścia z paliw kopalnych na energię odnawialną?
  • Czy kolejna pandemia zmusi narody do współpracy i opracowania skoordynowanych odpowiedzi i polityki dla zdrowia, ekonomicznego i społecznego dobrobytu obywateli?
  • Czy przełomowe odkrycia naukowe doprowadzą do niemal całkowitego wyeliminowania chorób zakaźnych, zapewniające dostęp do niedrogich i skutecznych metod leczenia chorób takich jak HIV/AIDS, malaria i gruźlica?
  • Czy w XXI wieku nastąpi dramatyczna zmiana światowego systemu gospodarczego na bardziej sprawiedliwy i zrównoważony model, z naciskiem na zmniejszenie ubóstwa i nierówności?
  • Czy postęp technologiczny, umożliwiający powszechne wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego, przyniesie nową erę automatyzacji i zwiększonej wydajności, a przez to pomoże nam uciec przed toporem załamania klimatu i ekosystemów?

 

Kacper Nosarzewski jest partnerem w 4CF i członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością. Doradza w dziedzinie foresightu strategicznego (przewidywanie strategiczne) przedsiębiorstwom oraz instytucjom międzynarodowym, takim jak UNESCO i UNDP. Prowadził projekty dla średnich i dużych firm oraz agencji rządowych na całym świecie, m.in. polskiego i holenderskiego MON, brazylijskich koncernów górniczych, polskich firm FMCG, agencji rządowych w Tunezji oraz Norwegii. Jest członkiem władz polskiego oddziału The Millennium Project – największego światowego think-tanku foresightowego oraz członkiem World Future Society – głównej światowej organizacji branżowej. Gościnnie wykłada na kursach oficerskich Akademii Marynarki Wojennej.

Karol Wasilewski – przez ostatnie sześć lat pracował w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, gdzie pełnił funkcję analityka ds. Turcji, kierownika programu Bliski Wschód i Afryka i redaktora prowadzącego Rocznik Polskiej Polityki Zagranicznej. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z przyszłością porządku i bezpieczeństwa międzynarodowego, nowymi tendencjami w stosunkach międzynarodowych i analizą polityki zagranicznej. Jest członkiem międzynarodowej sieci badawczej Centre for Applied Turkish Studies, autorem licznych analiz na temat tureckiej polityki zagranicznej, komentatorem rzeczywistości międzynarodowej dla mediów polskich i zagranicznych.

Partnerem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością

 

KASA BILETOWA

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

 

18 maja 2024 NOC MUZEÓW
20:00-24:00 (wstęp wolny)

19 maja czynna do godz. 17:00
30 maja nieczynna (Boże Ciało)

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę