en
 

Krąg osób

wstęp bezpłatny / zapisy: kregi@teatrstudio.pl

19 października (czwartek) 18:30-21:30

Edukacja

Powrót

KRĄG KOBIET, MĘŻCZYZN I OSÓB

19 października (czwartek) 18:30-21:30 / wstęp bezpłatny
obowiązują zapisy: kregi@teatrstudio.pl

Zapraszamy na regularne spotkania kręgu kobiet, mężczyzn, oraz osób organizowany przez Grupę Performatywną Chłopaki. Porozmawiamy o doświadczeniu bycia kobietą, mężczyzną, osobą (cis, trans, hetero i niehetero). Spojrzymy z uwagą na napięcia i potencjały związane z binarnym podziałem na płcie w patriarchalnie ukształtowanej rzeczywistości. Przyjrzymy się temu do jakich ról i wzorców jesteśmy socjalizowane i socjalizowani, a jakbyśmy chcieli i chciały żyć wobec siebie nawzajem.
Wspólnie stworzymy bezpieczną przestrzeń do wyrażania siebie i swoich potrzeb, słuchania i uczenia się od drugiej osoby.
Możesz przyjść i nic nie mówić, tylko być z nami.

Krąg osób to wydarzenie zapowiadające premierę „Empuzjonu” w reż. Roberta Talarczyka. Olga Tokarczuk w pierwszej po Noblu książce „uderza” w znane nam podziały na to, co męskie i kobiece. Klasyczna sytuacja, w której mężczyźni opisują nam świat. Autorka próbuje wejść z osobami czytającymi w dialog i skierować ich na tor poszukiwań własnej tożsamości.

CZYM JEST KRĄG?

Siadamy w kręgu, aby móc się dobrze zobaczyć. Każda osoba ma przestrzeń do wypowiedzenia się. Ważne, żeby mówiła o sobie, swoich emocjach i doświadczeniach, swojej życiowej historii. Można mówić, ale nie trzeba. Krąg jest o wspólnym byciu. Samo słuchanie innych może być bardzo wartościowe.

Grupa Performatywna Chłopaki – kolektyw czułych mężczyzn. Od 2019 tworzą męski krąg, w ramach którego pracują w swoim gronie nad świadomą relacją z męskością i relacjami z innymi mężczyznami. Dzielą się swoim doświadczeniem kręgu, promując ideę czułej męskości i męskich kręgów. Autorzy spektaklu „Chcieliśmy porozmawiać o męskości a zostaliśmy przyjaciółmi” i podcastu Czuła Męskość. Inicjują i prowadzą otwarte kręgi mężczyzn oraz kręgi kobiet, mężczyzn i osób. Prowadzą warsztaty w obszarze czułej męskości.

 

 

 

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna na godzinę przed spektaklem oraz
dyżur telefoniczny w godz: 12.00–18.00

 

sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 505 106 891
bilety@teatrstudio.pl

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia od 3 czerwca 2023

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

 

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę