20 września g. 18:50 / Foyer (po performensie Daniela Kotowskiego „Scenografia głosów”)
wstęp wolny / tłumaczenie na PJM
Poznaj lepiej świat osób głuchych na spotkaniu z autorką reportażu „Głusza”. To pierwsze tak szczegółowe spojrzenie na świat osób głuchych przez pryzmat problemów, z którymi muszą sobie radzić sami. Anna Goc daje im „głos”, będąc ich rzeczniczką w sprawach, które od lat im doskwierają. Do 2022 roku dostępne na polskim rynku reportaże pokazywały świat osób głuchych z perspektyw osób słyszących. W „Głuszy” to one dochodzą do głosu opowiadając o trudnościach, jakie napotykają w codzienności.
Spotkanie z autorką książki, Anną Goc, poprowadzi Karolina Wierzbińska z portalu Hello Zdrowie.
Rozmowa po performansie Daniela Kotowskiego „Scenografia głosów” (premiera: 18 września 2024, kolejne pokazy: 19, 20 września)
Anna Goc – reporterka i redaktorka. Od 2013 roku pracuje w „Tygodniku Powszechnym”, wcześniej współpracowała z krakowską redakcją „Gazety Wyborczej”. Laureatka m.in. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagrody im. Beaty Pawlak za książkę traktującą o innych religiach, kulturach i cywilizacjach, Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski oraz Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Za reportaże o prawach osób g/Głuchych wyróżniona w konkursie „Pióro Nadziei” Amnesty International. Wydała wywiad-rzekę z ks. Adamem Bonieckim „Boniecki. Rozmowy o życiu” (Znak, 2018) oraz „Głuszę” (Dowody, 2022), książkę reporterską o osobach g/Głuchych i polskim języku migowym.