en
 

Nigdy mnie tu nie było

spektakl klimatyczny

Reżyseria / autorstwo / wykonanie: Łukasz 'syriusz' Stanek

Archiwalne

Powrót
STUDIO & Extinction Rebellion

Nigdy mnie tu nie było

Spektakl jest częścią programu okupacji artystycznej Przed/Po prowadzonej w STUDIO teatrgalerii przez Extinction Rebellion.

Dziecko psuje swoją zabawkę, świat się kończy. Zacznijmy więc w tym punkcie. Przyjmijmy, że nie ma nadziei i uznajmy, że koniec świata nastąpił. Paradoksalnie, wydaje się, że nie odczuwamy winy z tym związanej, a rodzaj ulgi oraz przyjemność płynącą z estetyki końca. Końca, który oznacza kres gatunku ludzkiego i jego historii, w tym historii sztuki.

Jak do niego doszło?

Dzień dobiega końca i przychodzi noc, czas wyciszenia i ukojenia znękanej duszy. Jaką historię opowiemy sobie przed snem?

 

Łukasz 'syriusz’ Stanek
Performer, twórca teatralny, tancerz, aktywista i artysta społeczno-klimatyczny. Absolwent Performing Arts-Scenkonst w Gerlsesborg w Szwecji. Wieloletni twórca projektów społecznych, akcji, ruchów oddolnych, perfromansów klimatycznych i politycznych, artivista. W Polsce znany z performansów w przestrzeni miejskiej, dotyczących kwestii środowiska i klimatu, oraz praw człowieka, m.in.: samotnej blokady:  Spaceru, (perfromansu politycznego, podczas którego wykonał nagi spacer pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie, wraz z artystką Anią Bielawską). Końca, performansu aktywistów klimatycznych z Extinction Rebellion pod Sejmem RP.

Twórcy

Reżyseria / autorstwo / wykonanie

Łukasz 'syriusz' Stanek

Muzyka / dźwięk

Łukasz 'syriusz' Stanek, Henrik Olsson

śpiew

Theresa Fend

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna w godz: 11.00–19.00
sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00

 

poza powyższymi godzinami czynna:
– na godzinę przed spektaklem / wydarzeniem
– do rozpoczęcia spektaklu / wydarzenia

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę