Dobrze ci tego nie opowiem

koprodukcja z Komuną Warszawa

reż. Anna Karasińska

Spektakle

Powrót

Dobrze ci tego nie opowiem

Zostałam zaproszona do realizacji spektaklu o wojnie, w cyklu o wojnie. Wojna jest w Polsce tematem absolutnie wyczerpanym i zużytym, a zarazem w pewnym sensie nigdy niedotkniętym. Opowieści o wojnie było zbyt wiele, dlatego już ich nie słuchamy albo zamieniamy je w umoralniający kicz, dopasowując do wyznawanej aktualnie ideologii.

W swojej pracy zajmuję się doświadczeniem. Dotykając tematu wojny, chciałam zbadać, jak wojna, która była tutaj prawie sto lat temu, jest wciąż obecna dzisiaj, w jaki sposób przekłada się na nasze doświadczanie świata i samych siebie, czy i w jaki sposób możemy się tym doświadczeniem dzielić i z nim pracować?

Produkcja Komuna Warszawa. Spektakl powstał w ramach cyklu Komuny Warszawa Przed wojną / Wojna / Po wojnie

Twórcy

TEKST, REŻYSERIA

Anna Karasińska

Obsada

Bożna Wydrowska

Sara Goworowska

Dobromir Dymecki

Karolina Harris

Recenzje

Dariusz Kosiński

Przedstawienie wyjątkowo i wręcz demonstracyjnie ascetyczne i „nieteatralne”. (…) „Nieteatralność” (..) nie polega na rezygnacji z występu, zacieraniu granicy między widzami i aktorami, ale na dążeniu do zminimalizowania niezwykłości sytuacji. Scena Malarnia w Teatrze Studio jest niewielka, kameralna, a widownia ustawiona bardzo blisko tego fragmentu sali, którym dysponują aktorki i aktorzy. Nie ma żadnego podium, więc można mieć wrażenie, że jesteśmy wspólnie w jakimś dużym pokoju, gdzie kilka osób postanowiło opowiedzieć coś pozostałym.

Spektakle

 

KASA BILETOWA
(ograniczone funkcjonowanie w związku z obostrzeniami)

 

Od 26 kwietnia:

pn-pt w godz. 11.00—19.00
sb-nd w godz. 13.00—19.00

 

1-3 maja nieczynna

 

Przez cały czas można do nas pisać na adres: bilety@teatrstudio.pl,

 

Na wiadomości odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę